WARSZTATY CZERPANIA PAPIERU… atrakcja nie tylko na piknik

Zanikające rzemiosło – tak można nazwać czerpanie papieru.. a szkoda by było o tym zapomnieć, bo tradycja sięga dawnych wieków – papier czerpany wynaleziono w Chinach już w 105 roku.

Własnoręczne robienie papieru to nie tylko prosta, ciekawa i dobra zabawa, ale również mądry sposób na recykling – początkowo papier był wyrabiany z masy roślinnej – nasza wersja jest nieco uwspółcześniona. Głównym surowcem jaki będziemy wykorzystywać jest makulatura:
stare gazety, wytłoczki po jajkach, kartony.

Zaczniemy od stworzenia specjalnej papierowej pulpy w dużym pojemniku. Następnie z pomocą drewnianej ramki z sitem będziemy odciskać ją z wody. Na tak otrzymanej powierzchni wtopimy efektownie w materię papieru, wybrane kompozycje z elementów przyrody.

Wykonane papiery będziemy zdobić różnymi sposobami: dodawać przypraw, suszonych roślin, polewać kawą czy posypywać fusami herbacianymi. Odciskać różne faktury i bawić się kreatywnością tego zadania 😉

Po zakończeniu zadania nasz ozdobiony papier zdejmujemy z ramki, podsuszamy specjalnymi ściereczkami i suszymy.

To nie trwa długo. Po gotowym, wyschniętym papierze można pisać!

czerp4atom.waw.pl czerpanie papieruczerp2 czerp3


BIS AtoM

BIS AtoM to Pewny Partner Twojego Eventu, BIS AtoM to Niezastąpiony Organizator każdego Pikniku BIS AtoM to Sprawny Animator Warsztatów dla Twoich Gości... BIS AtoM to Pewność, Pomysł, Pełna Koordynacja!

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *