Wracamy do korzeni – Maszyna Goldberga, Mechanizm Einsteina – pomysłem na super integrację

maszyna-goldberga_5maszyna-goldberga_7
Według definicji Maszyna Goldberga jest rozbudowanym urządzeniem, serią mechanizmów, które w złożony sposób wykonują bardzo proste czynności.
Sposób jej działania przypomina zasadę przewracających się kostek domina, z tą różnicą, że do budowy wykorzystujemy masę dźwigni, przekładni, wahadeł, spirali, drewnianych klocków, rur, wiader lub innego sprzętu, który uznamy za przydatny.
W tym celu dzielimy uczestników na duże zespół/stacje, które są odpowiedzialne za zbudowanie wybranej sekcji maszyny.

Istotnym elementem podczas budowy jest opracowanie strategii, rozdzielenie zadań, współpraca, komunikacja, kreatywność, zaangażowanie i pomysłowość każdego z uczestników.

maszyna-goldberga_6maszyna-goldberga_4

Nie zdajemy się wyłącznie na kreatywność Uczestników – mamy ramowe plany poszczególnych stacji, które narzucają rozwiązania w taki sposób aby osoby, które nie mają doświadczenia technicznego, mogły uniknąć wad konstrukcyjnych. Minimalizujemy ryzykowne i niepewne rozwiązania, eliminujemy mechanizmy, które mogą «zaciąć się» w trakcie.

Oprócz instruktorów, nad całością czuwa Kierownik Budowy, od niego zależy czy pomysły grupy zostaną wprowadzone w życie.

Nie ważne w jakim dziale i na jakim stanowisku pracuje dany Uczestnik, podczas tej zabawy poczuje się dobrze i zobaczy, że jest częścią zespołu.

maszyna-goldberga_2maszyna-goldberga_3maszyna-goldberga_1

#maszynagoldberga #integracja #bisatom #atomowkiwakcji #pomyslnaevent #pomysłnaevent #maszynaeinsteina #zabawaintegracyjna #kreatywnośćzespołu #kreatywnedziałania #warsztatyintegracyjne #szkolenie #wspólnedziałaniafirmowe #efektdomina #goldberg #einstein #działamyrazem #konstrukcjezklocków #najlepszyevent #akcjareakcja #efektwspólnegodzieła #mechanizmdziałania #budowaniekonstrukcji


BIS AtoM

BIS AtoM to Pewny Partner Twojego Eventu, BIS AtoM to Niezastąpiony Organizator każdego Pikniku BIS AtoM to Sprawny Animator Warsztatów dla Twoich Gości... BIS AtoM to Pewność, Pomysł, Pełna Koordynacja!

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *