lalki motanki – eko warsztaty, magiczne laleczki, atrakcja na rodzinny piknik

motanki (1)

Lalki Motanki
hit ostatniego roku, który przybył do nas z Ukrainy choć generalnie to zwyczaj starosłowiański – do tej pory kultywowany na wschodzie.
Tamtejsze Mamy robiły je z materiałów, które miały pod ręką, nie tylko by służyły dzieciom za zabawki, ale również w celu odpędzenia pecha, ochronnie przed „złym okiem” lub po to, by spełnić swoje marzenia.
 
Te lalki bowiem to lalki magiczne – spełniające marzenia np. Żądanica (należy ofiarować jej prezent i wyszeptać żądanie), Ziarnuszka (odpowiada za dobrobyt), Podróżka dla podróżujących, Nierozłączki to dwie laleczki zrobione z jednego kawałka materiału które daje się młodym na weselu.
 
Przy ich tworzeniu nie można używać igieł i nożyczek – by nie „podziurawić” losu i nie ściągnąć na siebie nieszczęścia.
Niezwykle istotnym jest by laleczka nie miała twarzy – gdybyśmy dali jej oczy lub usta, stałaby się próżna i nie chciałoby jej się pomagać. Jak już skończymy proces tworzenia musimy jeszcze Motankę czymś obdarować. Może to być guzik, wstążeczka, koralik, kawałek koronki. Wtedy Magia się zadzieje …
 
 
#lalkimotanki, #warsztatydladzieci, #napiknik, #atomówkiwakcji, #atomowkiwakcji, #bisatom, #warsztatynapiknik, #motanki, #fabrykalalek, #zabawkieko, #ekozabawki, #lalkivintage, #warsztatyrekodziela, #szyjemylalki

BIS AtoM

BIS AtoM to Pewny Partner Twojego Eventu, BIS AtoM to Niezastąpiony Organizator każdego Pikniku BIS AtoM to Sprawny Animator Warsztatów dla Twoich Gości... BIS AtoM to Pewność, Pomysł, Pełna Koordynacja!

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *