EKO – LOGICZNIE, ALE MOCNO ARTYSTYCZNIE – RUSZAMY..
Niesamowity, Artystyczno – Ekologiczny Piknik Rodzinny, w którym nie tylko bawimy, poruszamy, uczymy, ale i artystycznie zaskakujemy Państwa wielokrotnie.
Żyjemy w czasach skrajności, masowego wycinania lasów, a jednocześnie przykuwania się Ludzi do drzew, by zablokować nie-ekologiczną budowę. Nasze Dzieci powinny zdawać sobie sprawę z tego w jaki sposób mogą same dbać o środowisko. Możemy im przekazać taką wiedzę za pomocą zabawy, animacji i interakcji.
DZIECIAKI SADZENIAKI – każdy posadzi własnoręcznie swoją roślinkę, ozdobi jej doniczkę i zabierze ją do domu , a przy okazji dowie się jak prawidłowo sadzić rośliny.
EKO MIASTO – Najpierw porozmawiamy o tym, co to znaczy, że miasto jest ekologiczne lub nie. Potem stworzymy plan budowy i zajmiemy się częścią techniczną. Budować będziemy z materiałów ekologicznych, odnawialnych i ogólnie postrzeganych jako śmieci…
DOMOWE KOSMETYKI – MYDEŁKA GLICERYNOWE na naturalnych bazach. Kolorowe, przezroczyste, ze specjalnymi dodatkami, owocowe i kwiatowe olejki zapachowe, ozdoby. Mydełko na koniec efektownie pakujemy.
EKOLOGICZNE WARSZTATY CZERPANIA PAPIERU – Będziemy wykorzystać stare gazety, wytłoczki po jajkach, kartony itp. Nasz papier powstanie z papierowej pulpy i kompozycji z elementów przyrody. Wykonane papiery będziemy zdobić różnymi sposobami.
GARNCARZ – tradycyjne koło i mistrzyni w tej niełatwej sztuce.
ARTYSTYCZNA BIŻUTERIA..Zapewnimy wszelkie potrzebne półprodukty, by można było stworzyć niebanalne ozdoby typu kolczyki, bransoletki, naszyjniki, pierścionki oraz Doświadczonego Animatora. Poczucie wolności i swobody dają nam zabawy, w których nie martwimy się o czystość ubrań i swojego ciała. Malowanie palcami ma wiele wspólnego z naturalną skłonnością dzieci do zabawy w błocie co, jak wszystkie mamy wiedzą, sprawia im ogromną frajdę! Dodatkowo wspólnie składamy, dużą tekturową budowlę i wspólnie ją malujemy.
Zapraszamy także Animatora posiadającego umiejętności a’la SŁYNNY PAN ROBÓTKA, znanego Dzieciom z programu Cbeebies. Tu można się spodziewać tylko niespodzianek!
BAŃKI XXL, czyli kolorowy świat ulotnych baniek – akcesoria i animator do pomocy w tworzeniu baniek.. (wytwornica do baniek, specjalne akcesoria do bańkowania 😉 Bańki z kija, ogromne bańki, jedne w drugich, bańki nie pękające.. Egipskie Buteleczki czyli kolorowy niby piasek zamknięty w szklanej butelce ozdobionej kolorowymi dodatkami. Inspiracją do tej animacji są egipscy sprzedawcy uliczni. Na naszym Pikniku nie mogłoby zabraknąć Malowania Buziek Naszych Milusińskich – sprytna animatorka będzie podczas pikniku spełniać dziecięce życzenia w tej kwestii  Zaś dla Chłopców, dla Młodzieży, dla Wysportowanych Rodziców zapewnimy Animacje Sportowe.
Mecze, rozgrywki ale również niespodzianki np. bitwa ręcznikowa, czyli bomby wodne, ręczniki, dwuosobowe zespoły i pełna śmiechu rywalizacja na boisku do siatkówki. Przeciąganie liny, rodzinne sztafety, biegi w workach, gry zespołowe..